Et par to-armede lysestager, sovseskål med låg, smørnæb, kande med bastomviklet hank, lille skål på fod, to sennepskrukker med glasindsatser, den ene mangler låg, den anden med trælåg. samt Mor med barn, relief af bronze sign. Kai Nielsen Stager h. 15, relief h. 13,5 cm. (Alm. brugsslitage, den lille skål med bule på fod)