Auction archive: Lot number 34470

Andersen, Kai Nielsen: Otte dele tin samt relief af bronze

Auktion 29.06.2016
29 Jun 2016
DKK800
ca. US$120

Auktion 29.06.2016
29 Jun 2016
DKK800
ca. US$120

Et par to-armede lysestager, sovseskål med låg, smørnæb, kande med bastomviklet hank, lille skål på fod, to sennepskrukker med glasindsatser, den ene mangler låg, den anden med trælåg. samt Mor med barn, relief af bronze sign. Kai Nielsen Stager h. 15, relief h. 13,5 cm. (Alm. brugsslitage, den lille skål med bule på fod)

29 Jun 2016
Auktionshuset
Ved Klædebo 17
2970 Hørsholm
Denmark
mail@auktionshuset.com
+45 (0)4576 7080

29 Jun 2016
Auktionshuset
Ved Klædebo 17
2970 Hørsholm
Denmark
mail@auktionshuset.com
+45 (0)4576 7080