Auction archive: Lot number 607

607 (Oldenburger, Phil. Andr.; pseud.:) Phil. Andr. Bu

Nr. 123
9 Nov 2009 - 11 Nov 2009
€260
ca. US$387
€300
ca. US$447

Nr. 123
9 Nov 2009 - 11 Nov 2009
€260
ca. US$387
€300
ca. US$447

607 Dreissigjähriger Krieg. - (Oldenburger, Phil. Andr.; pseud.:) Phil. Andr. Burgoldensis. Notitia rervm illvstrivm Imperii Romano-Germanici tripertita, sive: Discvrsvs ivridico-politico-historici ad instrumentvm sive tabvlas pacis, Osnabrugo-Monasteriensis... Ed. secvnda... Cvra et stvdio, Warmvndi v. Friedberg (ebenfalls Oldenburger). 3 Tle. in 1 Bd. Freistadt (Genf), Aemilius Verus (Joh. Herm. Widerhold?), 1669. 8 Bll., 531 SS.; 4 Bll., 251 SS.; 3 Bll., 136 SS., 64 Bll. - II. (Derselbe; pseud.:) Franciscus Irenicus. Collegivm ivris pvblici Imperii Romano-Germanici in Phil. Andr. Bvrgoldensis Discvrsvs... ad instrvmentvm pacis... Accedunt duo alia opuscula (1.) Mantissa ad instrumentum pacis... (2.) Indicvlvs oprimorum theologorum, ictorum, politicorum, historicorum &c. judicia referens. (Ebenda?), 1670. 1 Bl., 296 SS., 1 Bl., 80 SS., 1 gef. Tab., 1 Bl., 223 SS., 10 Bll., 152, 160 SS. - III. Memoriale ad Bvrgoldensis discvrs. nonnullos ad instrvmentvm pacis arcanam exterarum coronarum intentionem in bello tricennali referens. adjecit C. H. N. (Ebenda?), 1670. 4 Bll., 76 SS. - 4°. Pgt. d. Zt. Schätzpreis: (260,- €) / (387,- $) I. ADB XXIV, 262; Weller, Fing. Dr. 272; zum Verf. siehe Stintzing/L. III 1 , 40. - Zweite Ausgabe dieser erstmals im Vorjahr erschienenen, heftig gegen Pufendorf polemisierenden Kommentare zum Westfälischen Frieden. - II. ADB XXIV, 262; Weller, Fing. Dr. 274. - Kaum gebräunt oder stockfl., einige alte Marginalien, untere äußere Ecke des Buchblocks teilw. bestoßen, III ist bis S. 40 vor der Mantissa in II eingebunden, SS. 41-76 nach S. 146 in II . Rücken mit kl. Schadstelle. Zuschlag: 300,- € / 447,- $ Jahr Haus Auktion Preis Einband Zustand 1992 WEN 15/1023 400,- Pgt. d. Zt. 1997 REI 64/2270 450,- Pgt. d. Zt. 1999 H&H 94/638 L 200,- Pgt. d. Zt. mit hs. Rtit. - Leicht fingerfl. Tit. gestempelt. 2000 REI 73/985 300,- Pgt. d. Zt.

9 Nov 2009 - 11 Nov 2009

9 Nov 2009 - 11 Nov 2009